TITANIUM IN farba wewnętrzna akrylowa fotokatalityczna antyalergiczna antywirusowa I klasa TITANIUM IN biała matowa 10 l WIRUSOBÓJCZA ANTYSMOGOWA TERMOIZOLACYJNA ZMYWALNA FARBA AKRYLOWA, ANTYALERGICZNA NANOTECHNOLOGIA.
PRZEZNACZENIE:
Może być stosowana na różnorodne materiały budowlane, takie jak: tynki mineralne i polimerowe (np. akrylowe), beton, cegły, gips, tapety papierowe. Powierzchniom wewnątrz pomieszczeń nadaje estetyczny i trwały wygląd. Lekko zabrudzoną powierzchnię farby można zmywać lekko wilgotną szmatką lub gąbką. Oparta jest na wodnej dyspersji polimerowej z dodatkiem pigmentów, wypełniaczy mineralnych, syntetycznych i środków uszlachetniających. Zawiera fotoaktywny katalizator. Produkowana jest w podstawowym białym kolorze, jednak na życzenie może być barwiona wysokiej jakości pigmentami na szereg pastelowych kolorów. Wodorozcieńczalna farba przeznaczona do malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Tworzy odporną na zmywanie, dobrze kryjącą, głęboko matową powłokę przepuszczalną dla par i gazów (dyfuzyjna, „oddychanie” ścian). TITANIUM IN to zaawansowana technologicznie farba o właściwościach fotokatalitycznych, termoizolacyjnych i termorefleksyjnych. Dzięki zastosowaniu kompozytu mikrosfer farba ma bardzo wysokie zdolności odbijania promieniowania cieplnego – zatrzymuje ciepło zimą i ogranicza nagrzewanie pomieszczeń latem. W jednej farbie zostały połączone dwie funkcje, fotokatalityczna i termorefleksyjna (termoizolacyjna).
WŁAŚCIWOŚCI FOTOKATALITYCZNE I TERMOREFLEKSYJNE
Farba zawiera kompozyt o właściwościach fotokatalitycznych i termorefleksyjnych (termoizolacyjnych), będący połączeniem względnie dużych mikrosfer krzemianowych z fotoaktywnym katalizatorem. Produkt jest skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń gazowych typu miejskiego i przemysłowego takich jak: dym tytoniowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla (czad), tlenki azotu, opary aldehydów, alkoholi (metanol, etanol, izopropanol), węglowodorów aromatycznych i alifatycznych (benzen, toluen, etylobenzen, ksylen, nafta, benzyna). W wyniku przebiegu procesu fotokatalitycznego, zachodzącego w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego. Im większa powierzchnia pokryta jest farbą fotokatalityczną, tym też szybciej następuje ich usuwanie z otoczenia. Wobec katalizatora (zawartego w farbie) ulegają oczyszczeniu również przebarwienia na powierzchniach ścian, np. plamy z nikotyny. Zjawisko zachodzi przy wykorzystaniu światła bezpośredniego, odbitego, rozproszonego zarówno słonecznego, jak i sztucznego. W przypadku niedostatecznego oświetlenia naturalnego, w celu maksymalnego wykorzystania efektu działania farby, wskazane jest zainstalowanie doświetlenia. Wilgoć zawarta w powietrzu (np. w pomieszczeniach) wystarczy do przebiegu procesu. Obecny w farbie kompozyt nadaje farbie zdolność do barierowania ponad 90 % energii cieplnej z padającego na jej powierzchnię promieniowania podczerwonego (cieplnego, IR), obniżając współczynnik przenikania ciepła i pomagając w okresie zimowym oszczędzać ciepło. Badania potwierdziły, że farba skutecznie izoluje ściany budynków, które pokryte nią odbijają promieniowanie cieplne. Tę niezwykłą właściwość zawdzięcza mikrosferom, dzięki którym farba inteligentnie reaguje na zmieniającą się temperaturę wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Mikrosfery to niewielkie cząstki o sferycznym kształcie, wewnątrz których znajduje się gaz obojętny. Zapewnia to znakomite odbijanie promieniowania. Dzięki temu pomieszczenie utrzymuje ciepło w chłodne dni, a w gorące – nie nagrzewa się.
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI I STOSOWANIE
Farba po wymieszaniu, jest gotowa do użycia, jedynie w przypadku zgęstnienia można dodać do 5% wody. Powierzchnię przeznaczoną do malowania należy dokładnie oczyścić, usunąć luźne płaty farby, odtłuścić. Stare powłoki farb klejowych i wapiennych należy bezwzględnie usunąć. Świeży tynk cementowo-wapienny można malować nie wcześniej niż 4 tygodnie po nałożeniu. Powierzchnie gładkie zmatowić papierem ściernym. Ubytki i spękania uzupełnić szpachlówką FILLER lub BIEL-PUTZ, większe – gipsem. Podłoże należy zagruntować preparatem akrylowym BIEL-GRUNT lub SIL-GRUNT lub Uniwersalną Farbą Podkładową.